Националките не успяха да вземат купа Черно море
Националките не успяха да вземат купа Черно море / netinfo

Румънският "Томис" победи националките на България с 31:15 във финала на възстановения международния турнир „Черно море" във Велико Търново. В ДКС "Васил Левски" нашите изиграха само 20 силни минути, което естествено нямаше как да им донесе успех.

Тимът от Констанца дойде с визитка на финалист в „Челъндж къп" през 2006 г. и четвърти от последното първенство на страната си и показа, че явно на север от река Дунав хандбалът е друг.

В стартовия състав на Йонка Генчева започнаха шест етърки- Александрова, Богданова, Семерджиева, Стефанова, Стоилова и Бурнева плюс габровката Силвия Атанасова. Началото бе много оспорвано, като в 5- ата минута резултатът бе 1:1, а в 10- ата 3:3. С точна стрелба на Радина Крумова нашите дръпнаха със 7:5 в 20- ата минута.

След това румънките вкараха 5 безответни гола за 7:10 в своя полза и почивката дойде при 9:15. През втората част националките просто доиграваха срещата и се разписаха само 6 пъти, срещу 16 точни стрелби на „Томис", което направи разликата в крейния резултат доста осезаема.

Кристина Замфир бе отличена като най- полезен състезател в турнира, Рамука Бороди стана най- добър вратар, а Радина Крумова голмайстор с 24 попадения в трите срещи. Наградите връчи вицепрезидентът на Федерацията Атанас Атанасов. Трети е тимът на турция, четвърти този на Гърция.

България: Александрова, Богданова 4, Стефанова 1, Семерджиева 1, Стоилова 1, Атанасова 1, Бурнева 1 (Николова, Крумова 6, Дончева, Радева, Куца, Коцева, Пенчева).