Локото вкара шест на Ботев /Козлодуй/, Димитър Печикамъков не води отбора
Локото вкара шест на Ботев /Козлодуй/, Димитър Печикамъков не води отбора / Дарик нюз

С категоричното 6:0 срещу „Ботев 2008“ /Козлодуй/ стартира в пролетния полусезон на Северозападната В група „Локомотив“ /Горна Оряховица/. Лидерите в класирането имаха пълно надмощие и почти не пуснаха гостите до вратата си. Тимът заработи и допълнителна премия от 600 лева от бизнесмена Светлозар Стефанов, който обеща по 100 лв. за всеки отбелязан гол. От скамейката локомотивци бяха водени от помощник-треньора Аврам Аврамов, тъй като старши треньорът Димитър Печикамъков го нямаше, не вдигна и телефона си. От ръководството не коментираха ситуацията, но не е изключено до два дни да има нов наставник.

Горнооряховчани започнаха активно и още в 4-ата минута Любо Генчев, след пас на Йордан Петров, откри резултата. Последваха пропуски до 25- ата минута, в която Явор Генчев центрира от свободен удар и Тихомир Кънев заби топката с глава за 2:0. Шест по- късно с атрактивна задна ножица Канев вдигна трибуните с трети гол. При този рузултат дойде почивката, като вратарят на гостите спаси изстрели на Балъков и Любо Генчев.

След паузата ботевци опитаха да спрат локомотивци с изкуствени засади, но за кратко. В 60- ата минута Антоний Балъков надбяга пазача си и се разписа за 4:0. 180 секунди по- късно руснакът Виталий Савченко влезе в игра и с първото си докосване до топката покачи на 5:0 след точен пас на Балъков. В 67- ата минута Любо Генчев се разходи между бранителите от Козлодуй и 6:0. До края разликата можеше да набъбне още, тъй като гостите се групираха буквално в наказателното си поле, но домакините пропуснаха възможностите си.

„Локомотив“: П. Христанов, Л. Стефанов (66 И. Пенев), Т. Стоев, А. Фиданин (55 К. Трифонов), Н. Петров, К. Славчев, Л. Генчев, А. Балъков, Я. Генчев, Й. Петров (63 Савченко), Т. Кънев.