Лекоатлетите от НВУ “В. Левски” обраха медалите на Държавното първенство
Лекоатлетите от НВУ “В. Левски” обраха медалите на Държавното първенство / Дарик Сливен

Блестящо представяне на Държавното лично отборно първенство по лека атлетика за военни записаха представителите на НВУ "В. Левски". Водените от Тодор Василев- Кокала спортисти за трета поредна година са отборни първенци на България за жени и мъже. Шампионатът се проведе при великолепни условия в Сливен, където домакините предоставиха чудесна лекоатлетическа писта и настаниха тимовете в новия хотел "Спортпалас". При жените футболистката на "Болярки" Велизара Владимирова спечели титлите на дълъг скок и 100 м. и е втора на гюле, и 200 м. Никол Златева победи на 800 м. и взе  сребро на 400 м. Мая Стоянова стана шампионка на 1 500 м. и вицешампионка на 800 м. Със сребро на дълъг скок и 100 м. и бронз на 200 м. се окичи Павлина Николова. Четирите спечелиха щафетната надпревара на 4х400 м. и са втори на 4х100м.

Силното представяне на дамите бе продължено и при мъжете. Илия Куцаров е победител на 3000 м. и на 800 м. и втори на 400 м. Венислав Николов допринесе за отборния успех със сребърни отличия на 100 и 200 м., гюле и дълъг скок. В щафетите се включиха още Александър Хашъмов и Явор Димитров. Великотърновци победиха на 4х400 м. и са втори на 4х100 м.