Хандбалистките убедителни в контролите с Червен кръст
Хандбалистките убедителни в контролите с Червен кръст / Дарик нюз, архив

Хандбалистките на „Етър- 64” спечелиха по категоричен начин двете контролни срещи с „Червен кръст” /Ниш/.
В четвъртък в ДКС „В. Левски” възпитаничките на Йонка Генчева удариха сръбския тим с 31:22. Първият гол в мача отбеляза новото попълнение на великотърновки Анна Захарова. „Виолетовите” започнаха ударно и до средата на полувремето поведоха с 10:3. След това понамалиха темпото и краят на първата част дойде при 16:9 в тяхна полза.
Втората част тръгна с по- активни действия на гостенките и в рамките на пет минути те нанизаха пет гола, а етърки само два и авансът им бе намален на 18:14. В следващите минути опитната Зоя Стефанова вдигна домакините и разликата бързо се покачи на 10 попадения 28:18. Старши треньорът Йонка Ганчева веднага даде шанс за изява на по- младите си състезателки и те се представиха на ниво.
За „Етър- 64” най- резултатна бе Зоя Стефанова, отбелязала 6 гола, Зорница Стефанова, Александрина Бурнева и Анна Захарова се отличиха с по четири. Украинката показа, че не само умее да вкарва, а и да освобождава пространства за съотборничките си.
Днес в горнооряховската зала „Никола Петров” етърки се наложиха над „Червен кръст” с 32:22, като на полувремето водеха с 18:8. През втората част в игра бяха само девойките, които през уикенда участваха във финалния турнир за Купа България в Нови Пазар. Седем гола отбеляза Зорница Стефанова, по пет Маги Дончева, Зоя Стефанова и Александрина Бурнева, четири Станислав Димитрова...
След края на редовното време специално за младите великотърновски хандбалистки гостенките се съгласиха да изиграят още 20 минути. Виолетовите надежди показаха воля и след като губеха със 7:10 стигнаха до пълен обрат и спечелиха частта с 11:10.
В двете срещи Йонка Генчева използва: Гергана Александрова, Мирела Павлова, Соня Богданова, Мадлена Дончева, Деница Павлова, Александрина Бурнева, Зоя Стефанова, Десислава Николова, Петя Кръстева, Даниела Коцева, Станислава Димитрова, Зорница Стефанова, Анна Захарова и Дария Събева.