/ ПФК "Черно море"
Децата на Черно море, родени 2005 година, отпаднаха на 1/8-финалите от турнира за Купата на БФС. “Моряците” на Георги Попов отстъпиха с 2:3 гостуването си на ЦСКА в реванша в София, съобщава официалният сайт на варненци. Така след 1:1 в първия мач и общ резултат 3:4 варненци напускат надпреварата.

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута от дузпа. Александър Попов фаулира Георги Димитров в наказателното поле, а Нешков превърна отсъдената дузпа в гол - 1:0. Малко след попадението Сава Дичевски успя да отрази удар на Димитров, който бе останал очи в очи с младия талант на Черно море.

В 19-ата минута Димитър Салдана си вкара автогол, а в 27-ата Кристиан Георгиев направи аванса на “червените” класически. Само две минути по-късно Радослав Петров намали от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

По-голямата част на второто полувреме премина без сериозни опасности пред двете врати, като четири минути преди края на двубоя Черно море намали резултата. След центриране от фаул и последвало разбъркване в наказателното поле Кристиян Иванов реализира за 2:3.

Варненци натиснаха съперника в последните минути на мача, търсейки изравнително попадение, но “армейците” успяха да удържат аванса си.

Съставът на Черно море: Сава Дичевски, Валентин Калъчев, Димитър Салдана (35-Константин Николов), Радо Николов (35-Михаил Николаев), Александър Попов, Артур Аветисян, Пламен Аршев, Николай Костадинов (50-Ивайло Попов), Кристиян Иванов, Дейвид Луканов (62-Динко Тенев), Радослав Петров.