18 студенти от три висши училища се включиха в настоящото издание на турнира по шахмат, / Дирекция Спорт, Община Варна
18 студенти от три висши училища се включиха в настоящото издание на турнира по шахмат, част от Варненската Универсиада. В индивидуалния турнир категоричен победител стана представителят на Икономически Университет Варна Иван Янев с 6 точки. Сребърният медал е за Джулиана Колева от Медицинския с 5т., бронзовият за Георги Георгиев от ИУ Варна.

Икономическия Университет спечели отборната купа с 20,5 точки. Второто място е за Медицински университет Варна с 17 т., а третото за  представителите на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.