ФК Варна удари Академик, приятелката на Бакари с първи гол
ФК Варна удари Академик, приятелката на Бакари с първи гол / Добри Атанасов

ФК „Варна” победи „Академик  Гео Милев” с 3-1 в мач от 11-ия кръг на първенството при жените. Двубоят се игра на стадион „Младост”.

Отборът на домакините откри резултата в 11-ата минута с гол на Женя Стрезова, която след центриране от десния фланг засече в десния долен ъгъл на противниковата врата. Софиянки изравниха чрез Виктория Тодорова, която бе изведена сама срещу Диана Дечева. В 49-ата минута Росияна Димитрова покачи на 2-1 за варненки, след като засече центриране отляво. В 84-ата приятелката на Бакари Ирене Мартинес оформи крайното 3-1 след точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка на играч на гостите. Това бе неин пъпви гол с екипа на ФК „Варна”.

Травма в глезена  в средата на първото полувреме получи Ивета Косева от гостите, която принудително бе заменена.