Противопожарните отряди Млад огнеборец ще премерят сили
Противопожарните отряди Млад огнеборец ще премерят сили / netinfo

Професионалното областно състезание по пожаро-приложен спорт на служителите от Районните служби "Пожарна безопасност и спасяване" към ОД на МВР- Стара Загора ще се проведе от 10:30 часа на стадион "Савтополис" в Казанлък. Четири отбора от районните служби в Казанлък, Стара Загора, Чирпан и ТЕЦ - 2 и частната пожарна към Брикел ЕАД ще премерят професионални умения, бързина и прецизност  в атрактивните дисциплини  бойно разгръщане от мотопомпа, 10-метрова пътека с препятствия и щафета.

Утре от 10.00 часа ще се проведе и Десетото областно състезание на младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец". В надпреварата ще се включат младежките отбори, спечелили общинските състезания в Стара Загора, Казанлък, Чирпан, Павел баня и Гурково. Победителите в юбилейното областно състезание ще получат купи и медали, а класиралите се първи ще представят областта на Републиканското първенство в Каварна.