Отборът на СОУ “П.К. Яворов” – Чирпан първи сред отрядите “Млад огнеборец”
Отборът на СОУ “П.К. Яворов” – Чирпан първи сред отрядите “Млад огнеборец” / netinfo

Отборът на СОУ ".П.К. Яворов" - Чирпан за втора поредна година спечели областното състезание на отрядите "Млад Огнеборец". Преди състезанието с едноминутно мълчание младите огнеборци почетоха паметта на загиналите при катастрофата край Ямбол.
Състезанието започна с демонстративно провеждане на дисциплина "Щафета 4х100 м с препятствия" от републиканските шампиони по пожароприложен спорт - огнеборците от РС ПБС - Казанлък.

Младите огнеборци се състезаваха в дисциплините "Бойно разгръщане на състезателна пътека" и "Щафета", в които се оценяваше тяхната бързина, сръчност, правилно скупчване на шлангови линии, връзване на възли, поставяне на противопожарни съоръжения, пълнене на резервоар-мишена с кофпомпа и преодоляване на водни препятствия и тунел. Важен критерий за висока оценка бе екипността и  дисциплината в отбора.

Шампиони с 1004 точки станаха състезателите от СОУ "П.К. Яворов"  - Чирпан с инструктор Мирослав Джуров. Сребърните медали с 961 точки завоюваха  състезателите от VІ ОУ "Св. Никола" - Стара Загора, а трети с минимална разлика от две точки се класира отборът на СОУ "Екзарх Антим І" - Казанлък.