Ден втори от Балканиадата
Ден втори от Балканиадата / DarikNews, архив

Вторият ден от 66-то балканско първенство по лека атлетика започва от 16:00 часа с дисциплините бягане на 200 м (жени), което ще бъде извън класирането, овчарски скок (мъже) и хвърляне на чук (жени). Пълната програма може да разгледате на сайта на Община Стара Загора www.starazagora.bg.

Вчера българските лекоатлети спечелиха 12 медала и зарадваха 7000-хилядната публика.

Балканските шампионати са най-старите регионални атлетически състезания в света. Финалистите от двата дни ще бъдат селектирани за отбора на Балканите за „Първенството на гигантите", което ще се състои в Лион на 31-и август. Победителите в Стара Загора ще застанат редом с представители на Русия, САЩ, Франция, Германия, Италия, Украйна и Скандинавия. В Стара Загора ще могат да се покриват и нормативи за Световното първенство за мъже и жени в Москва (10-18 август).