Петима мъже, извършили кражба на инструменти и части от електрожени на стойност около 20 000 лева са задържани, информираха от полицията в Ямбол. Разследването започнало на 24 март по сигнал, че за времето от 22 до 24 март от производствено хале на ул. „Ямболен”, собственост на ямболска фирма е извършена кражба на множество инструменти и части от електрожени.
В хода на проведените оперативно-издирвателни мероприятия служителите на реда попадат в следите на извършителите - петима мъже на възраст от 27 до 44 години, всички криминално проявени и осъждани за кражби, жители на Ямбол.
Четирима остават в ареста с прокурорски мерки 72часа „Задържане под стража“. Работата по случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.
Служители от РУ „Полиция“ - Стралджа разкриха кражба взломна кражба от магазин в града. Посегателството е извършено през нощта срещу 22 март, като от търговския обект е задигната сумата от 80 лева. В хода на работа по случая е установено, че деянието е извършено от мъж на 25 години в съучастие с непълнолетен младеж от Стралджа.
Работата по случая продължава.