Малки творци от детските градини ще се занимават с изкуство
Малки творци от детските градини ще се занимават с изкуство / DarikNews.bg, архив

Деца от пет детски градини на територията на община Сливен ще участват в проекта „Творческо пространство за малки и големи” на Художествена галерия „Димитър Добрович” - Сливен, съвместно с община Сливен норвежката организация „Крос кълчъръл интродукшън АС“.

Предвижда се учители по изобразително изкуство, танци, театър и опознаване на историята да занимават групите от деца, сформирани от ЦДГ „Звездица”, ЦДГ „Здравец”, ЦДГ "Слънчо" в с. Самуилово, ЦДГ "Роза" в с. Желю войвода и ДГ „Теменуга”. Целите са да се повишат адаптивните способности на децата към нова среда, да се оптимизира диалогът деца-родители и деца-авторитети и да се амбицират децата в риск да изявяват талантите си.

По думи на директора на галерията Даниела Ненчева изпълнението на проекта ще допринесе и за популяризиране дейността на Художествената галерия „Димитър Добрович” и превръщането й в средище на културен и духовен живот, обединителен център в града.