Шуменци окупираха почетната почетната стълбичка
Шуменци окупираха почетната почетната стълбичка / netinfo

Трима призьори има Шумен след първия ден на Държавното първенство по рапира за младежи и девойки, което се провежда в зала "Плиска".

При младежите Калоян Николов се класира на първо място и спечели златен медал,след категорична победа над състезателя от клуб "Волов" Иван Славчев с 15 на 3.

При девойките Габи Колева стана държавен шампион със златен медал,след като надигра в оспорван финал състезателката от клуб "Авитохол" Мария Джамбазка с 15 на 13. На трето място пък е Надя Димитрова от фехтовален клуб "Тато".

Шумен е домакин на държавно първенство по рапира (СНИМКИ/ВИДЕО)

Браво на шампионите и всички състезатели от клуба ,както и на техните треньори, написа в профила си във Facebook треньорът на СК по фехтовка "Шумен" Людмил Лечев.

Утре в 9 часа започва битката за първенството на рапира младежи, но отборно, а от 10.00 ще се фехтоват девойки отборно.