Николай Паунов с втора победа на Планинско Търговище 2008
Николай Паунов с втора победа на Планинско Търговище 2008 / Стилиян Тенчев
Хиляди фенове на моторните спортове от Търговище и региона наблюдаваха третия старт от националния планински шампионат, по познатото трасе от с.Черковна към х. Младост през почивните дни. За жалост след миналогодишното участие на Боян Савов на практика търговищки пилоти не карат в този шампионат.

Проливният дъжд излял се час преди съботните тренировки затрудни максимално участниците в избора на гуми, но въпреки това до сериозни инциденти не се стигна, а най-добър резултат записа Николай Паунов АСК”Бета рейсинг”-Митсубиши Лансър Ево 9 А/8 – 2,37,05мин. В неделя двата състезателни манша преминаха при слънчево време и небивал интерес от страна на публиката, която по традиция е изключително дисциплинирана на това състезание.

Очаквана победа записа Паунов с общо време 5,13,89 мин., втори в обединената група A+N остана неговият съотборник Николай Кискинов- Митсубиши Лансър Ево 6 на 12,94 сек., а трети победителят в N/3 Йордан Атанасов АСК”Томе Рейсинг”-Хонда Сивик Тайп “R” на 16,54сек. В N/2 победител е Николай Диков АСК”Ст.Загора РТ”-Ситроен Саксо, а в А/6 Георги Пейчев АСК”V&J Тийм” – Фиат Пунто.

В генералното класиране на машините “хобикар” Тихомир Златков АСК”Ефко Рейсинг” с остарелия Форд Ескорт RS Kosworth Х/4 остана без конкуренция още преди старта на състезанието. Неговият съотборник Стефан Георгиев прегори гарнитурата на своя Форд Ескорт RS Kosworth буквално часове преди надпреварата. Така Златков спечели безпроблемна победа с резултат 5,21,68 мин., а за второто място на подиума мъжки се пребори победителят в Х/3 Милчо Стефчев АСК”Бета рейсинг”- Лада на 19,91сек. изпреварил с едва с 0,48 сек. третия Пламен Атанасов АСК”Панта рей”- Фолксваген Голф. В Х/1 победата заслужено спечели Стефан Стефанов АСК”АРА Моторспорт”- Лада в сериозната конкуренция на общо 10 машини в този клас, а в Х/2 най-бърз бе Веселин Недевски АСК”Ефко Рейсинг” също с Лада.