Локо (Русе) изпусна трите точки в Кубрат
Локо (Русе) изпусна трите точки в Кубрат / netinfo
Драма в последните секунди на двубоя в Кубрат лиши Локомотив (Русе) от заслужена победа. „Железничарите“ водеха с гол на Мирослав Георгиев до края на четириминутното продължение на мача от V-ия кръг на Североизточната трета лига. Тогава съдията Караколев от Варна даде дузпа, която стигна на домакините за крайното 1:1. Лошото състояние на терена на Градския стадион в Кубрат доведе от тежка травма на бранителя на „Локомотив“ Джан Али. Той извади рамо при падане на земята. Освен принудителната смяна в 35-ата минута, на старши треньорът Ивайло Кирилов му се наложи и да прави и размествания в схемата на игра. Въпреки това, русенските локомотивци се адаптираха по-добре на тежкия терен и надиграха своя съперник. Усилията им в предни позиции дадоха плод в самия край на първата част, когато Мирослав Георгиев откри резултата. След подновяването на играта „железничарите“ потърсиха и втори гол. От удобни положения Станчев, Недков и особено Хараланов не успяха да намерят очертанията на вратата на домакините. В 82-ата минута централният нападател на русенци Радомир Хараланов пропусна да реши мача. Той бе изведен очи в очи в вратаря на домакините, но след удара му топката само облиза гредата. Срещата вървеше към закономерна победа за Локомотив (Русе). В последната от дадените четири минути продължение обаче, реферът отсъди дузпа за „Кубрат 2016“, която бе оспорвана от гостите. В крайна сметка, 45-годишният ветеран Ивелин Спасов бе точен от бялата точка и спаси своите от загуба. „Очаквах да изпитаме повече трудности срещу коравия тим на домакините, но стояхме много добре и наистина пропуснахме да вземем трите точки. Имахме доста чисти положения, от които можехме да увеличим аванса си. Не мога да подмина съдийството на мача. Имам доста забележки в редица ситуации. Спряха ни няколко добри атаки при несъществуващи засади, а за дузпата накрая просто не ми се говори“, не скри разочарованието си след края на двубоя старши треньорът на „железничарите“ Ивайло Кирилов. В следващия кръг Локомотив (Русе) посреща Септември ’98 (Тервел) на Градския стадион. Мачът е в неделя, 30 септември, от 16:00 часа. Съставът на Локо (Русе) в Кубрат: Радосвет Христов, Джан Али (35′ – Радомир Хараланов), Огнян Брайнов, Владимир Перчемлиев, Ивайло Иванов, Мерт Хасан, Мирослав Георгиев (83′ – Ивайло Димитров), Мартин Рачев, Мартин Недков, Дениз Неджмиев (89′ – Борислав Димитров), Динко Станчев.