Директорката на яслата със забравеното сирене напуска работа
Директорката на яслата със забравеното сирене напуска работа / снимка: Getty Images
Директорката на яслата със забравеното сирене напуска работа
75020
Директорката на яслата със забравеното сирене напуска работа
  • Директорката на яслата със забравеното сирене напуска работа

Директорката на детска ясла „100 усмивки“ е подала молба за напускане след случая с откритото сирене с изтекъл срок на годност. Това съобщи пред журналисти кметът на район „Западен“ Димитър Колев. По думите му,  Десислава Иванова е подала молба за напускане по нейно лично убеждение след като е наказана с последно предупреждение за уволнение. Нов директор ще се назначава с конкурс.

Наказани с уволение заради забравените 7 килограма сирене са домакинката и готвачката в яслата. Предстои среща, на която ще бъде разяснено на родителите, че децата им не са консумирали от въпросното сирене.

Проверява се документацията  на хранителните продукти в осемте детски градини и двете ясли в района. Не са открити друхи храни с изтекъл срок на годност, каза още Колев.