Посредник в първия юлски ден
Посредник в първия юлски ден / netinfo

Със снимка на възстановка на сценичния костюм, с който оперната прима Гена Димитрова е изпълнявала ролята на Турандот посреща читателите днес "Посредник". А роклята е изложена в новата експозиционна зала, която беше открита вчера в Регионалния исторически музей в Плевен.

В черната хроника днес влиза новината, че мъж закла балдъзата си в Тръстеник. Престъплението е извършено в понеделник преди обяд, причината е стара вражда между убиеца и сестрата. Жената на 69-годишният Виктор страдала от заболяване, от което починала, а сестра й постоянно го обвинявала, че той я бил уморил от тормоз. След като намушкал балдъзата си многократно с нож, убиецът отишъл в кметството и сам се предал като разказал какво е направил.

И все пак селските кметове ще копат, пише "Посредник". Това беше решено на свиканата по искане на 18 общински съветника извънредна сесия вчера. Тя имаше само 3 точки - за приемане годишните отчети и баланси за 2008 г. на търговските дружества с общинско участие, за размера на дивидентите на тези дружества и за решение за гласуване по дневен ред на общото събрание на акционерите на "Автобусни превози" АД.

За първи път в България световен фестивал на маримбата ще се проведе в Плевен, в националното училище по изкуствата. Началото е изборният ден - 5 юли, а фестивалът ще продължи до 12 юли.

Слънчево и с валежи под нормата ще е времето през юли според прогнозата на синоптиците. Може да я прочетете на стр.2 във всекидневника.

Жп линията Плевен - Черквица няма да се закрива, каза областният управител Цветко Цветков. Изявлението е по повод витаещите през последните месеци подобни слухове за закриване на отсечката. 

Безработицата в Плевенско е под средната за страната, още един материал от днешния брой на "Посредник". На същата страница 4 ще прочетете и че от днес започват ефективни проверки на занаятчийските предприятия.

На стр.5 е голямото интервю с Георги Милев, председател на Регионалната асоциация на зърнопроизводителите в Плевен, според който положението с реколта 2009 е тревожно.