Антиспин кампания ще има и в Ловеч
Антиспин кампания ще има и в Ловеч / sxc.hu

По повод 1 декември - Световния ден за борба срещу СПИН, Ловеч се включва с редица инициативи в националната антиспин кампания, която тази година е насочена приоритетно към млади хора. Мотото на кампанията е „Презерватирай се!", а посланията са: „Предпазвайте се! Използвайте презервативи! Бъдете отговорни и модерни!". Организатори на инициативите в Ловеч са Сдружение „Знание", местен център за работа с доброволци, Ресурсен център Ловеч, сдружение „Ловеч днес", „Екомисия 21-ви век" и РИОКОЗ Ловеч.

Програмата включва обучение на тема „Превенция на СПИН и полово предавани болести" на 1 декември от 14.30 в Регионална библиотека „Проф. Беню Цонев", а по-късно от 15.30 часа ще започне дискусия на тема „Информирани ли сме и знаем ли как да се предпазваме?"

Ще бъде направен и специален пункт за предоставяне на информация, материали и безплатно изследване за ХИВ в Сити Център - Ловеч от 14.00 часа до 18.30 часа.

Целта на местната акция е да се обърне внимание на подценяването на риска  и използването на предпазни средства. Сдружение „Знание" работи вече втора година по програма „Превенция и контрол на ХИВ/СПИН" към Министерство на здравеопазването. Екип на организацията осъществява дейности по превенция на СПИН и полово предавани болести на територията на областтите Ловеч, Плевен, Габрово и Велико Търново. Наблюденията от работата през този период сочат, че  темите, свързани с предпазването, често са непознавани или пренебрегвани.