- Доц. Стойков, какво Ви провокира най-силно в работата на кметската администрация, за да се кандидатирате за кмет на Плевен?
- Отсъствието на прозрачност и несподелянето с хората. Голямата заблуда какво се случва зад стените на кметството.
- Как смятате да промените това?
- Моделът е ясен. Той е работещ и дава възможност за обратна връзка, а именно кметът да отиде при хората. На всеки 3 месеца се организират открити приемни по населените места в общината, а не гражданите да чакат пред кабинета на кмета и да молят да среща. Втората мярка за гарантиране прозрачността на управлението е организирането на публични дебати по значимите за града и общината теми.
- До днес Общинският съвет в Плевен бе на принципа: орел, рак и щука, как ще се справите с това?
- Градските легенди гласят, че до днес Общинският съвет в Плевен е консолидиран около намеренията за лично облагодетелстване и за да не им вярваме, аз предлагам консолидация на общинските съветници и работа в интерес на Плевен и региона. Как се постига това? С несломимост в намерението ми да обединя усилията на всички съветници без значение от цвета и партийната им принадлежност. Ако срещнем отпор и някой си позволи да защитава лични, фирмени или други интереси, а не на Плевен и региона, смятам да бъда конструктивен и в същото време безкомпромисен.
Решен съм и да запознавам медиите с мотивите за всяко решение, което предлагам на Общинския съвет. Само чрез прозрачност би могло да се постигне едно по-добро и открито управление.