4:1 за Спартак при гостуването на Ситомир-Никопол
4:1 за Спартак при гостуването на Ситомир-Никопол / archive.dariknews

Спартак постигна първа победа в първенството на Северозападна "В" група, съобщиха привържениците на футболния отбор. "Синьо-белите" разбиха като гости с 4:1 отбора на Ситомир - Никопол и най-после внесоха успокоение сред феновете си, след двете загуби от старта на сезона.

По врема на срещата в неделя, домакините изненадващо поведоха първи в 35-та минута, но Спартак отговори мигновено с два гола - на Ивайло Дангуров и Теодор Михайлов. След почивката голмайсторът на плевенчаните от предсезонната подготовка Любомир Тодоров беше точен на два пъти като едното попадение падна от дузпа.

По този начин Спартак достигна до категоричното крайно 4:1 и надеждите са, че този изразителен резултат ще сложи начало на поредица отпобеди за младия отбор на Бойко Цветков.