Велбъжд счупи каръка и на чужд терен в ЮЗ В група
Велбъжд счупи каръка и на чужд терен в ЮЗ В група / Личен архив

Първа победа на чужд терен постигнаха футболистите на "Велбъжд". Те спечелиха гостуването си на "Чепинец" във Велинград с 0:1. Голът за успеха вкара Илиян Чавдаров в 80- та минута.
"Счупихме каръка", каза лаконично Анатоли Бачовски, който води отбора и в този мач от Югозападната "В" група, а Юлиян Кръстев бе с юношите старша възраст в Ловеч.
Съставът на "Велбъжд": Кирил Кирилов, Алекс Сулик, Йордан Йовчев, Анатоли Иванов, Иво Велинов, Кирил Мицов, Адриян Бачовски, Александър Ханджийски, Мирослав Петров, Александър Димитров, Илиян Чавдаров.
Двубоят пропуснаха контузените Жорж Георгиев и Фидел Куаме. През второто полувреме в игра влязоха Атанас Пенков и Виктор Анастасов, които замениха Мирослав Петров и Адриян Бачовски в 65- та минута. Десет минути преди края с игра се появи и Идрис Ба, който смени Александър Димитров.
"Германея" отстъпи на собствен терен пред "Миньор" с 0:3. Точни бяха Стоянов, Олегов и Йорданов.
Лидерът "Пирин" разгроми "Оборище" като гост с 1:5. "Беласица" отстъпи пред "Сливнишки герой" с 0:2, "Балкан"- Варвара загуби от "Вихрен" с 1:2. "Ботев" Ихтиман и "Перун" Кресна завършиха 1:1. "Спортист"- Своге спечели важни 3 точки, за да се измъкне от дъното на класирането, като победи "Струмска слава" Радомир с 1:0. На последно място остава "Септември"- София след поредна загуба от "Места" с 0:2.
"Пирин" води в класирането на ЮЗ "В" група с 25 точки, пред "Сливнишки герой" с 22, "Миньор" и "Перун"- Симитли с по 19 точки. "Велбъжд" е вече на 11- та позиция с 8 точки. Място по- нагоре е "Германея" с 11 т.

В мач от Елитната група до 19 години, "Велбъжд" бе разгромен отново от "Литекс" в Ловеч- 7:0.