Валерия Кадийска стана шампион на България в скока на височина
Валерия Кадийска стана шампион на България в скока на височина / Личен архив

Кюстендилката Валерия Кадийска стана шампион на България в скока на височина, при момичетата до 16 години. Състезателката на треньора Вергил Анастасов бе над всички и постигна личен рекорд, като скочи 163 см.
Това бе първото държавно първенство за Валерия Кадийска от „Пауталия „, която е в спорта лека атлетика от септември 2014 година. Талантливата лекоатлетка участва и спечели преди дни бронзов медал, но при по- големите- девойки младша възраст, със 155 см., като сега подобри постижението си с 8 см. Кадийска получи покана да скачи и на шампионата при жените в края на месеца, където може да покрие и норматива за участие на Балканското първенство, който е 166 см.

Втората в класирането при 16- годишните е Доротея Димитрова от „Спартак"- Плевен, която постигна 153 см. Деница Иванова и Галя Димитрова си разделиха третото място, с по 145 см.