Състезатели на КК "Шурикен" бяха част от националния отбор по Олимпийско карате на силния международен турнир "Хърватска Опън" / КК Шурикен
Петима състезатели на КК "Шурикен" бяха част от националния отбор по Олимпийско карате на силния международен турнир "Хърватска Опън", в град Риека. Участваха над 1 700 състезатели от 25 държави, при възрастите- кадети, джуниори, мъже и жени.
Българският отбор завърши на 2- ро място в крайното класиране по медали, с 5 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медали.

Веселин Димитров и Велизар Колешански взеха сребърни медали в дисциплината отборно- мъже.

КК Шурикен

При кадетите, -57кг Янислав Миленков направи своя дебют и записа 2 победи, с 6-5 над Франция и 3-1 над Хърватска, но загуби след тежка битка мача за бронзовия медал със 7-4 от състезател на Словакия. Виктория Венкова постигна 3 победи, над съпернички от Словакия 5-0, Австрия 2-1 и Унгария 1-0, но на 1/4 финал загуби от бронзовата медалистка от последното световно за кадети с 2-0, в категория +54кг. Андрей Тодоров игра добре, но малко късмет го лиши да продължи във 2- рия кръг.

КК Шурикен

”Много съм доволен от представянето на всички, на 6- ти октомври ни предстои турнир в Белград”, коментира Веселин Димитров.