Шампионска титла за Милослав Методиев, сребро и два бронзови медала за кюстендилската борба / БФБ, архив

Състезателят на клуб „Васил и Георги Илиеви" Милослав Методиев стана републикански шампион при най- тежките борци, в класическия стил. „Спортист №1 на Кюстендил за 2012 г." ще остане в историята, като първия златен медалист в новата категория до 130 кг. Бронзово отличие за неговия съотборник Михаил Павлов.
Радослав Палчев завоюва сребърно отличие в категория до 66 кг, като отстъпи на финала на обявения за най- убедителен на Държавното първенство Константин Стас от „Славия- 2009". Седми в категорията е Наско Георгиев.

Слезлият в по- долна категория, Иван Иванов спечели бронзов медал при 98- килограмовите. Шампион, в отсъствието на контузения Владислав Методиев стана Елис Гури. Друг борец от кюстендилската школа, Леонид Христов е 8- ми.
Много добро представяне Августин Спасов и Айрън Рамадановски, които завършиха на 5- то място, съответно- в категория до 59 и 85 кг. Слави Въжарски е 13- ти при 71- килограмовите. Старши треньор на отбора е Валери Райчев.
Шампион на България стана е „Спортист №1 на Кюстендил за 2011 година" Евелина Николова, която триумфира в категория до 55 кг.
Двукратният носител на приза „Спортист №1 на Кюстендил" Александър Костадинов / Миньор" / загуби финала при най- леките от Николай Вичев / „Левски" /.