Ясни са първите резултати от Ученическата футболна лига
Ясни са първите резултати от Ученическата футболна лига / Личен архив

За първи път в Кюстендил стартира Ученическа футболна лига, за деца 4- 5 клас. Осем отбора участват в лигата. Това са тимове от всички основни училища в Кюстендил и ПМГ. Първият кръг стартира на 12 октомври с двубоя ПМГ- Първо ОУ, завършил 0:1. След официалното откриване, във вторник играха Второ ОУ- Седмо ОУ, срещата завърши без победител 1:1.

Днес Шесто ОУ отстъпи пред Трето ОУ с 1:3, съобщи главният съдия и организатор Константин Мандалски. В четвъртък е мача: Пето ОУ- Четвърто ОУ.
Всеки отбор е от по 6 полеви играчи + вратар. Отборите може да са смесени- момчета и момичета. Играе се 2 полувремена от по 20 мин. , с 5 мин. почивка и неограничен брой смени. Системата е всеки срещу всеки, есен- пролет. Ще има и награден фонд, осигурен от ОДК.