Общински съвет
Общински съвет / дарик кюстендил
Определяне на победителя от процедурата по приватизационна продажба на имот/бензиностанция/ в Горна махала скара част от съветниците на днешното заседание. Процедурата е проведена през октомври, а в комисията са били включени и общински съветници, част от които са и в този местен парламент. Всички участници в комисията са подписали протокола, сега обаче някой от тях смята, че може да е бил подведен. Това доведе до размяна на реплики дали са спазени всички изисквания по провеждане на процедурата, дали и на двамата участника е дадена еднаква възможност за отстраняване на неточностите. В крайна сметка споровете бяха прекратени с процедурно предложение за преминаване към гласуване. Докладната беше приета с 21 гласа „за“. Припомням, че община Дупница обяви процедура по продажба на бившата бензиностанция „Брадърс“ в района на Горна махала. Теренът е с площ 1 070 кв.м. в едно със сградите. Процедурата е чрез провеждане на публично оповестен конкурс на един етап.
Минималната конкурсна цена в размер на 88 183 лв. без ДДС. Спечелилият участник я купува за близо 160 000 лв.
Йонко Гергов беше избран за зам.председател на ОбС Дупница. Той заемаше поста и в предишния мандат на местния парламент. Друго предложение за поста нямаше.
Със свое решение ОбС определи и работното време и възнаграждението на председателя на ОбС. Така Костадин Костадинов ще работи на пълен работен ден, ще получава 70 % от възнаграждението на кмета, което се равнява на 1500 лв. и ще има 20 дни платен годишен отпуск. Беше гласувано и тегленето на два краткосрочни кредита от фонд ФЛАГ първият до 471 498 лв., а вторият 309 357 лв. с цел реализацията на два проекта. Кметът Методи Чимев обясни, че парите са необходими за крайното разплащане по проектите и след верификацията средствата ще бъдат върнати. Крайният срок за погасяване и на двата е юли месец 2020 година. Без коментари беше приета и структурата на ОбА Дупница.