Марио Златков- наследникът на Тошо Аначков?
Марио Златков- наследникът на Тошо Аначков? / netinfo

31 пилоти, най- малкият от които на 7 години, участваха в кръга от републиканския шампионат по картинг в Кюстендил, на писта "Пауталия". За първи път се състезаваха 2- ма кюстендилци- Марио Златков и Кристиян Иванов.

Марио, на който карта получи повреда метри преди финала на последната обиколка във втория манш, получи купата за първо място в клас "Хоби- без скорости". Марио е 13- годишен и учи в Италия. Негов вуйчо е майстора на спорта Тошо Аначков, който го качва на карт, докато е още на 3 години.

Най- бърз в клас "Хоби" бе Денис Янев. В клас "Мини BG" победи Юлиян Серафимов- младши, баща му е известния рали- пилот със същото име, трета се класира Светла Иванова. Лъчезар Иванов се качи на най- високото място на почетната стълбичка в клас "Мини". В "Ротакс" надпреварата спечели Виктор Иванов.

Купите и медалите връчиха председателят на федерацията по картинг Асен Марков, членът на УС Искрен Арабаджиев и доайена от Кюстендил Стефан Тасев, който е 65 години съдия в моторните спортове.