Леонор Божанова сред най-добрите гимнастички на Руми и Албена
Леонор Божанова сред най-добрите гимнастички на Руми и Албена / Личен архив

Кюстендилската гимнастичка Леонор Божанова се класира на престижното 5- то място в многобоя на международния турнир "Руми и Албена" във Варна. Състезателката на "Велбъжд" игра в категория - деца до 10 години, като остана на една десета от медалите. Възпитаничката на треньора Валя Машова се класира 4-та на въже и 5-та в съчетанията без уред.

В турнира участваха 24 клуба от страната и чужбина, като при децата до 10 години бяха 24 гимнастички.

"Много сме доволни, детето игра много добре. Не сме класирали на толкова предно място дете в многобоя, в този силен турнир. Главен съдия бе 3- кратната световна шампионка Мария Петрова", каза пред Дарик треньорът на Леонор Божанова, Валя Машова.

Гимнастичките от "Велбъжд" се готвят за участие в международен турнир в Нови сад и предстоящите републикански първенства.