Клуб Васил и Георги Илиеви
Клуб Васил и Георги Илиеви / netinfo
Кюстендилската школа по борба “Васил и Георги Илиеви” спечели отборните шампионски купи за №1 при момичетата и кадетките в България. Състезателките от Кюстендил завоюваха 11 медала, от които 4 златни. Треньори- Валери Райчев и Валентина Райчева.
Катерина Манчова спечели купата за най- техничен състезател при момичетата. Тя стана шампион в категория 44 кг.

Шампионки при момичетата станаха още Симона Борисова в категория 48 кг. и Моника Ангелова при 70- килограмовите. Николета Миткова е със сребро в категория 34 кг. Ралица Барутчийска е трета при 40- килограмовите, пето място за Кристияна Крумова. Пето място и за Василена Бумбарска в категория 57 кг.

Кюстендил

Клуб “Васил и Георги Илиеви” спечели отборната купа по категоричен начин с 57 точки, пред “Странджа”- Средец с 32 т. и АСК ”Сливен”- 27 т.
Кюстендилският клуб е №1 и при кадетките с 43 точки, като изпревари “Левски” с 37 и “Рилски спортист” с 35 точки.
Рая Кьосева стана шампион в категория 60 кг. Сребро за Иванка Барутчийска при 46- килограмовите кадетки. Бронзови медали за Даниела Крумова- 43 кг; Димитрина Кьосева- 52 кг и Никол Ангелова- 65 кг.

Един медал към актива на женската борба от Кюстендил добавиха и девойките, в лицето на Моника Илиева, която е трета в категория 63 кг. Пета е Симона Виноградова- 55 кг., където 8- мо място зае Деяна Аначкова.
Отборен шампион при девойките стана “Рилски спортист”- Самоков, пред “Бургас” и “Левски”.