Възможности за допълнително обучение на учениците
Възможности за допълнително обучение на учениците / netinfo
Надарени ученици от училищата в областта ще имат възможност да доразвият знанията и уменията си благодарение на стартиращата Национална програма „С грижа за всеки ученик”. Освен надарени ученици, в нея ще могат да се включат и деца, чиито успех не е толкова добър. Програмата се състои от два модула, каза за Дарик Началникът на Регионалния инспекторат по образованието Георги Маринов.

Критериите за участие в първия модул са учениците да бъдат класирани на национални кръгове на олимпиади. За всяко училище се отпуска определена сума в зависимост от броя на класиралите се ученици. Средствата са на база постиженията на децата на олимпиадите през миналата учебна година и се предоставят за подготовката им за състезанията през учебната 2008-2009-та година.

Вторият модул е насочен към деца от средните класове, чиито успех е по-нисък от средния на класа. Програмата дава възможност те да бъдат събрани в групи и с тях да се провежда допълнителна подготовка. За обучението на една група, сформирана в съответното училище, за сто учебни часа се отпускат хиляда лева, както и допълнително 15% за административни разходи на училището. Организирането на часовете и графикът на провеждането им се възлага на директора на училището.

От Регионалния инспекторат по образованието са изпратили покани до училищата в областта да се включат в кампанията. Срокът за подаване на проектите е до 8-ми декември.

Добави ни в предпочитани източници в Google