Вижте победителите в музикално-фолклорния конкурс „Златен славей“

/ Община Габрово
Повече от 300 деца се изявиха на сцената на зала „Възраждане“ в рамките на тазгодишното издание на музикално-фолклорния конкурс „Златен славей“, съобщиха от пресцентъра на Община Габрово.

Повече от 300 деца ще се изявят на сцената на музикално-фолклорния конкурс „Златен славей

Организатори на проявата са Община Габрово, Детски фолклорен ансамбъл „Габровче“ и Регионалният експертно-консултантски и информационен център „Читалища“.

Според регламента, в конкурса участваха деца до 15-годишна възраст от всички читалища, училища и детски градини в Габровска област, като тази година най-малкият участник беше на 4 години.

Община Габрово

Членовете на авторитетното жури - преподаватели от Националното училище за фолклорни изкуства „Филип Кутев“-Котел и изпълнители от хор „Космически гласове“ , оценяваха изявите на талантливите малки изпълнители в три възрастови категории и в три раздела - за индивидуално изпълнение, за групово представяне и за формации, участващи с възстановки на фолклорни обичаи.

Ето ги и наградените:

Награди за детски градини

I награди:

Обичай „Пеперуда“-Група за фолклорни обичаи „Родолюбче“; ДГ „Перуника“
Петромира Маркова - ДГ „Радост“2
Квинтет „Мечо Пух“- ДГ „Мечо Пух“
Трио „Детелина“ - ДГ „Младост“
Александра Атанасова - Читалище „Развитие 1870“ - Севлиево
 

II награди:

Фолклорен обичай „Благовещение“-Група „Калинка-ДГ „Радост“2
Вивиан Власова-ДГ „Радост“2
Квартет „Мечо Пух“-ДГ „Мечо Пух“
Вокална група „Калинка“-ДГ „Младост“
Габриела Иванова – Читалище „Развитие 1870“ - Севлиево

 
III награди:

Обичай „Пеперуда“ - ДГ „Дъга“
Вивиан Раймундова - ДГ „Радост“1
 

Най-малки участници:

Мария Димитрова - 4 г. - ДГ „Мики Маус“
Дамян Балтиев - 4 г. - ДГ „Мики Маус“
 

Специална награда:

Фолклорен обичай „Боровската олелийня“-Група „Детелина“;
 ДГ „Младост“
 

Награди училища и читалища:

I награди:
Анита и Теодора Томови - НЧ „Наука-1902“ - с . Враниловци
Радосвета Колева и Лора Стефанова- НЧ „Пенчо Славейков1871“; Трявна
Вокална група- НЧ „Пенчо Славейков 1871“-гр.Трявна
Стефани Доновска - ЦПЛР-ДК „Йовко Йовков“-гр.Севлиево
Мария Тортопова - ОУ „Ран Босилек“
Вокална група „Традиции и сцена“-СУ „Васил Левски“; Севлиево
 

II награди:

Вокална група - СУ „Максим Райкович“;гр.Дряново
Гергана Йорданова- Читалище „Развитие1870“;гр.Севлиево
Десислава Друмева- Читалище „Развитие1870“;гр.Севлиево
Вокална група „Пейте с нас“-ОУ „Неофит Рилски“
Мелани Борисова,Кристина Топалова и Ча Лей-ОУ „Ран Босилек“
Фолклорна група-ЦПЛР-ДК „Йовко Йовков“;гр.Севлиево
 
III награди:

Вокална група „Усмивките на Габрово“-ОУ „Иван Вазов“
Група за народни песни „Настроение“-ОУ“Христо Ботев“;   с.Добромирка
Десислава Колева,Иванжелина Миланова-ОУ „Иван Вазов“
Джулия Джанлар- НЧ „Пенчо Славейков 1871“-гр.Трявна
Елеонора Габровлиева-СУ ‚Максим Райкович“;гр.Дряново
Сияна Никова- ФФ „Калина“;гр.Трявна
Екатерина Борисова-Читалище „Пробуда-1924“;гр.Плачковци
Веселина Станева –НАГ
Георги Христов-ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“
 
Награда „Златен Славей“ - Пресияна Христова - ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“
Специална награда на ДФА „Габровче“-Вокална група - СУ „Отец Паисий“
Награда РЕКИЦ - Читалище „Развитие1870“; Севлиево

 
Жури - Председател - Сашка Ченкова,старши преподавател НУФИ-Котел
Членове:


Николай Генов,музикален педагог НУФИ-гр.Котел
Веселина Куртян, вокален педагог, артист изпълнител в
хор „Космически гласове“-София