Сборен отбор на Варна спечели турнира за ветерани „Иван Вуцов и приятели.
Сборен отбор на Варна спечели турнира за ветерани „Иван Вуцов и приятели. / Дарик Габрово

Обединен отбор на Варна спечели футболния турнир за ветерани „Иван Вуцов и приятели". Спортното мероприятие се организира със съдействието на Иван Вуцов и Община Габрово и се проведе в спортна зала "Орловец".

В турнира участие взеха съставите на  "Левски" София, "Спартак" Плевен, "Черноморец" Бургас, "Черно Море" Варна, "Ботев" Пловдив и "Янтра" Габрово.

Варненския тим бе с класа над останалите отбори и напълно заслужено триумфира. В предварителната група отборът от морската ни столица размаза с с 8:1 "Янтра" Габрово и с 8:2 "Ботев" Пловдив.

По този начин варненци се изправиха на финала срещу състава на "Спартак" Плевен, който преди това постигна две победи срещу "Левски" София и "Черноморец" Бургас.

Във финалната среща интрига варненци отново показаха че са най-добрият тим, след като победиха с 4:1 своите опоненти от Плевен.

Трети в турнира завърши "Черноморец" Бургас, който надигра с 3:2 Ботев Пловдив.

Домакините от Габрово пък заеха последното шесто място в класирането, след като загубиха двубоя за петата позиция с 3:1 от "Левски" София.