Мая Радева с награда, че съхранила природата
Мая Радева с награда, че съхранила природата / DarikNews.bg

Протестите пред парк "Българка", свързани с назначаването на временен директор, дават информацията, залегнала във водещата статия на вестник "100 вести" днес. Изданието публикува снимки и мнения. И не пропуска да изтъкне, че Али Алиев е влязъл с полиция в офисите на "Българка".

Мая Радева, директор на парк "Българка", която е в болничен, получила награда - златен приз за съхранение на природата. Вестникът пише, че това е съобщено вчера от НПО „Асоциация на парковете в България“. Оценката е от списание „Туризъм и отдих“, а писмото покана е подписано от главния редактор Димитър Кирекчиев.

"Ако Али Алиев се казваше Ангел Ангелов, дали щеше да предизвика такъв шум?" - коментарен материал, където се поставя въпрос за възможен етнически елемент в отношението към временния директор на парк "Българка".

"В генезиса на българския управленец е заложено централизирането, а не демократизирането", отчита Лена Енева, съветник от левицата. Депутатът Цветомир Михов счита, че БСП търси възможности за служебна победа с Изборния кодекс.