Атанас Божилов стана спортист №1 на Община Габрово за 2008-ма
Атанас Божилов стана спортист №1 на Община Габрово за 2008-ма / netinfo

Състезателят на “АСК Ара Моторспорт” Атанас Божилов-старши напълно заслужено стана спортист №1 на Габрово за 2008 година.

На тържествената церемония,която се проведе в спортна зала “Орловец” Божилов-старши размаза конкуренцията и логично бе обявен за най-добър спортист на Община Габрово за изминаващата 2008г.

Атанас Божилов-старши е роден през 1963 година. През този сезон той участва в седем старта от Републиканския шампионат по автомобилизъм, в които записа 6 първи места и едно второ.

Освен това Божилов е и бронзов медалист на България в генералното класиране в обединена група Х3 и Х4 и вицешампион на България в отборното класиране със своя клуб “АРА МОТОРСПОРТ”.

Старши треньор на новия №1 на Габрово за 2008 година е габровската легенда в автомобилния спорт Николай Казаков.

На второ място в престижната класация остана състезателката на КСО “Подем” Илияна Шандуркова, която в последните четири години бе №1 в Габрово.

Трета пък е младата и талантлива състезателка на КСАБ “Акроарт” Ренета Делиагова.

Ето как изглежда и по надолу престижната класация:

№4 Райна Костадинова- Карате Клуб „ЯНТРА”

№5 Нено Башев- лекоатлетически клуб “Тот-Атлет ” Габрово

№6 Павлин Алексиев- Боксов Клуб „Габрово-91”

№7 Нели Добрева- Хандбален клуб “Бъки”

№8 Мартин Стоянов- Ръгби Клуб “Янтра”

№9 Симеон Христов- Спортен Клуб по Киокушин-Габрово

№10 Атанас Божилов-младши-“АСК Ара Моторспорт” 

Треньор № 1 на Габрово за 2008 г. стана колоритният наставник на РК "Янтра" Георги Петков.

За отбелязване е и факта че тържествената церемония в зала “Орловец” спокойно може да се определи като най-добрата в последните десетина години

Добави ни в предпочитани източници в Google