В района на пл. "Ракета" в Дряново, в края на миналата седмица, възникнало пътно – транспортно произшествие между “Опел Корса”, управляван от 53-годишен мъж от с. Хотница, обл. В. Търново и 84-годишен пешеходец от Дряново.
Възрастният мъж бил блъснат, докато пресичал пътното платно между преминаващите автомобили, на около десетина метра от пешеходна пътека. Поради намалената видимост и лошите атмосферни условия, водачът на автомобила не успял да избегне удара с пешеходеца.
Пострадалият дядо бил настанен в габровската болница с охлузвания по главата и съмнение за комоцио, за щастие без опасност за живота.
Водачът на автомобила бил изпробван за алкохол с техническо средство, което отчело нулев резултат. На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е започнато досъдебно производство.