Каратистите от Самурай заеха второ място в комплексното класиране на БНФК
Каратистите от Самурай заеха второ място в комплексното класиране на БНФК / netinfo

Само един златен медал не достигна на Карате клуб „Самурай” – Добрич, за да оглави крайното комплексно класиране за 2015 година на Българската национална федерация по карате. Първото място по показатели зае софийският клуб „Никон”, а „Самурай” е на второ с 18 златни, 20 сребърни и 18 бронзови медала, спечелени от държавни първенства през тази година.

„Никога досега не сме били толкова близо до първото място и това беше нашият реален шанс. За съжаление имаме един златен медал по-малко от „Никон”, а това е решаващо за класирането, въпреки че имаме например 7 сребърни медала повече”, коментира треньорът Димитър Христов. КК „Самурай” е заемал второ и трето място в комплексните класирания, но никога първо.

Двама състезатели на добричкия клуб ще вземат участие в Балканското първенство, което ще се проведе на 12 и 13 декември в Дубровник. Това са Пеньо Пенев и Петър Евтимов, които ще се състезават в групата на 16-17-годишните.