Три елитни тима се сбогуваха с „Карлинг Къп” в Англия
Три елитни тима се сбогуваха с „Карлинг Къп” в Англия / netinfo
Елитните Съндърланд, Уигън и Дарби Каунти напуснаха надпреварата за Купата на лигата в Англия още във втория кръг на турнира.

Съндърланд бе разбит с класическото 3:0 в гостуването си на третодивизионния Лутън Таун. Пред малко повече от 4000 зрители на стадион „Кенилуърт Роуд” домакините направиха за смях момчетата на Рой Кийн и с голове на Бел в 16-та и на Фърлонг в 43-та и 75-та минути продължават в следващата фаза на турнира.

Вървящия отлично във Висшата лига Уигън пък се орезили на своя „JJB Стейдиъм” падайки с 0:1 от Хъл Сити. Попадението за тима от Чемпиъншип отбеляза Елиът в 31-та минута.

Подобно на Уигън и Дарби падна у дома от подвизаващ се в Чемпиъншип тим - Блекпул. Мачът на „Прайд Парк” обаче бе далеч по-драматичен. Редовното време завърши при резултат 1:1. Камара изведе „овните” напред в 63-та минута, но Горкс изравни четири минути преди края на мача и вкара срещата в продължения. Там двата отбора отново си размениха по едно попадение – Фаган в 101-та минута изведе домакините напред, за да дойде отново часът на Горкс – гол в самия край на второто продължение и дузпи. Там нервите на играчите Блекпул се оказа по-здрави – 7:6.

Бирмингам – Херефорд 2:1

Бростол Роувърс - Уест Хям 1:2

Бърнли – Олдъм 3:0

Кардиф - Лейтън Ориент 1:0

Карлайл – Ковънтри 0:2

Питърбъро - Уест Бромич 0:2

Плимут – Донкастър 2:0

Портсмут – Лийдс 3:0