Тау се класира за четвъртфиналите на Евролигата
Тау се класира за четвъртфиналите на Евролигата / netinfo
В мач от Е на Евролигата Тау Керамика победи с 87:84 Лиетувос Ритас и по този начин отборът от Витория записа четвърта победа в групата и стана първият тим, който се класира за четвъртфиналите в турнира.

Домакините започнаха силно мача и след първата част водеха с две точки 28:26. Вторите десет минути бяха за гостите, които на полувремето се оттеглиха с три точки аванс 17:22.

Решаваща за победата на Тау Керамика се оказа третата четвърт, която испанците спечелиха с 27:19, а в последната загубиха само с две точки 15:17 и спечелиха мача.

Много силен мач за Тау направиха Зоран Планинич и Пабло Приджиони, които отбелязаха по 16 точки, а Мирза Телетович добави 15.

Кенан Байрамович бе над всички в отбора на Лиетувос Ритас със своите 18 точки, а по 15 добавиха Джаксън Вроман и Чък Ейдсън.