Стоичков с първа победа в Сегунда
Стоичков с първа победа в Сегунда / netinfo

Христо Стоичков записа първа победа от началото на първенството в Сегунда дивисион. Воденият от българина отбор на Селта победи с 1:0 като гост Поли Ехидо в мач от четвъртия кръг на Сегунда дивисион.

Старши треньорът на отбора от Виго остави на резервната скамейка и двамата българи в отбора, като Владимир Манчев все пак се появи в игра в 80-та минута, след като влезе на мястото на Вара, а Петър Занев не взе участие в двубоя.

Дебют за Селта направи кипърският нападател Йоанис Окас, който бе желан от шампиона на България Левски, но предпочете офертата на испанския отбор.

Единственият гол в срещата отбеляза Нуньес в 55-та минута, след като премина през двама от защитниците на Поли Ехидо и с удара си не остави никакви шансове на вратаря на домакините.

След спечелените първи три точки за сезона Селта изплува от зоната на изпадащите и вече заема 14-о място във временното класиране с актив от 4 точки.