Локомотив Пловдив направи първо занимание на Канарските острови, от което са и снимките , с които разполага Gong.bg. То започна в 17.30 часа местно време и бе предшествано от няколкоминутно говорене на старши треньорът Сашо Станков пред футболистите. С някой от тях Станков се видя за първи път тази година именно в хотела на отбора в Лас Палмас. Припомняме, че братята Белаид, Ндайе, Гади и Жозеф Мендес не идваха до България за първа тренировка, а се събраха направо в Лас Палмас.

Тренировъчният комплес Лас Бурас се понрави на спортно- техническото ръководсто, а и на футболистите, за които болна тема е тревното покритие на стадион Локомотив. Теренът и наличието на палми около него допринесоха за хубавото настроение на футболистите по време на тренировката.
След края на проведената от Сашо Станков тренировка се очакваше пристигането на потеглилата днес група от България, която се ръководи от Константин Динев.
