След сълзотворен газ ПСЖ стигна до финал за купата
След сълзотворен газ ПСЖ стигна до финал за купата / netinfo
Това, че се бори за оставане в Лига 1, не попречи на Пари Сен Жермен да се класира за втори финал през тази година.

След като спечелиха Купата на лигата в края на март и така се класираха за Купата на УЕФА, възпитаниците на Пол Льо Гуен парадоксално могат да грабнат още един трофей и въпреки това да изпаднат от елита.

ПСЖ се класира за финала за Купата на Франция след победа с 1:0 като гост на втородивизионния Амиен, а единственото попадение в 77-ата минута вкара резервата Яник Боли, който премина като на парад през защитата на домакините преди да прати топката в мрежата.

Полуфиналният двубой бе прекъснат половин час след неговото начало, когато агитката на парижани пусна сълзотворен газ, като след принудителна пауза от десетина минути играта бе подновена.

Два кръга преди края отборът на ПСЖ, отстранил на четвъртфинала за Купата на Франция тазгодишната сензацията в турнира – петодивизионният Каркефю, се намира в зоната на изпадащите в Лига 1 и за да се спаси трябва да задмине имащите колкото него брой точки Ланс или Тулуза, които обаче са с по-добри показатели от столичаните.

Съперникът на Пари Сен Жермен на финала ще бъде победителят от сблъсъка Лион – Седан.