Миньор Пк се справи с Беласица
Миньор Пк се справи с Беласица / netinfo

Миньор Пк победи с 3:2 Беласица в контролна среща, играна в Банско.

Новакът в А група успя да открие резултата чрез Коце Хазуров в 26-та минута. Останалите четири гола паднаха след почивката. В 51-та Трифонов успя да изравни за 1:1, но в 66-та отново Хазуров изведе Миньор напред.

Беласица стигна до второ равенство чрез Бижев за 2:2 в 85-та минута, но не успя да го задържи, след като дошлият на проби чешки защитник Милан Паленик оформи крайното 3:2 в полза на Миньор минута преди края на срещата.

Перничани направиха много пропуски, особено през първото полувреме.

Старши треньорът на Миньор пък от своя страна заяви, че иска да наблюдава играчите, които са на проби в тима, поне в още един или два спаринга, за да прецени дали ще разчита на тях занапред.