Локо Мездра се засили към А група
Локо Мездра се засили към А група / netinfo

В дербито между първите два отбора в Западната Б група Локомотив Мездра победи с 2:1 като гост Академик София и убедително се утвърди начело в класирането.

Атанас Николов изведе железничарите напред четири минути преди почивката, а Симеон Атанасов изравни за студентите в 55-ата минута. Гостите от Мездра стигнаха до победата четвърт час преди края, когато Николов отбеляза второто си попадение в срещата.

Локомотив е с пълен актив от 18 точки след изиграването на първите шест кръга в Западната Б група има сериозна преднина от седем точки пред втория в класирането Чавдар Бяла Слатина.

Академик София остана на трета позиция с десет точки, колкото имат още три отбора – Рилски Спортист, Миньор Перник и Чавдар Етрополе.