Лацио отново на върха в Италия
Лацио отново на върха в Италия / netinfo
Отборът на Лацио отново оглави временното класиране в италианската Серия А. „Римските орли” се наложиха лесно с 3:1 като гост на Торино в мач от поредния кръг на шампионата.

Лацио ще остане начело поне до края на миланското дерби между Милан и Интер тази вечер, когато може да бъде изместен от тима на Жозе Моуриньо. Субердербито на Италия започва в 21:30 часа.

Два гола за Лацио реализира Мауро Зарате, като второто попадение бе от дузпа в 83-ата минута, а головата сметка за гостите бе открита от македонския национал Горан Пандев, който бе точен след половин час игра. Почетното попадение за домакините вкара Аморозо в 90-ата минута. Гостите бяха улеснени и от двата червени картона, който получиха футболистите на Торино.

Друг римски тим – Рома също нямаше проблеми и записа победа с 2:0 над Аталанта. Точни за „вълците” бяха Кристиано Панучи и Мирко Вучинич. Футболистите на Наполи също се поздравиха с трите точки, побеждавайки трудно отбора на Болоня.