Кишишев играе за Карлинг Къп, Бербaтов почива
Кишишев играе за Карлинг Къп, Бербaтов почива / netinfo

Нападателят на националния отбор Димитър Бербатов получи почивка във втори пореден мач на Тотнъм, оставайки на резервната скамейка при убедителната победа с 5:0 над Милтън Кийнс Донс за Карлинг Къп.

Бербатов почива и в предишния мач на “шпорите” – за първенството, срещу Уест Хям (1:0). В отсъствието на българина, другите нападатели на отбора показаха завидна резултатност. По две попадения за убедителния успех отбелязаха египтянинът Мидо и Джърмейн Дефоу, а едно добави Роби Кийн.

В същото време, Радостин Кишишев записа 88 минути при успеха на Чарлтън с 1:0 над Болтън в мач от същия турнир. Бранителят започна като титуляр, а две минути преди края бе сменен от Ромедал. Единственото попадение вкара Маркъс Бент в 17-ата минута. Манчестър Юнайтед си осигури успеха срещу Крю Аликзандра с 2:1 като гост едва минути преди края на продълженията.

“Червените дяволи” поведоха в 26-ата минута с гол на Солскяер, но 17 минути преди края на резултатът беше изравнен. Юнайтед се добра до успеха в 119-ата минута, когато точен бе Киърън Лий.

Нюкясъл, Ливърпул и Челси също продължават в следващата фаза. “Свраките” надиграха с 3:0 у дома Портсмут след два гола на перуанеца Нолберто Солано и един на младия италианец Джузепе Роси. Ливърпул би Рединг с 4:3 също като домакин, като Габи Палета вкара първия си гол за “мърсисайдци”. Челси постигна победа с 2:0 като гост на Блякбърн. Джо Коул отбеляза гол още в първия си мач при завръщането в игра след контузия, а победата затвърди Саломон Калу.