България изпусна шанса си за медалите
България изпусна шанса си за медалите / netinfo
Българският национален отбор по волейбол за младежи изпусна златния си шанс за медал от Световното първенство в Мароко.

Момчетата на Виктор Карагьозов загубиха от Куба в решителния мач за влизане във финалната четворка и сега ще спорят за място между най-добрите отбори от 5-о до 8-о място.

България отстъпи на Куба с 2:3 гейма (25:17, 14:25, 29:27, 17:25, 17:19) при липса на капка шанс в тайбрека. Двубоят продължи 104 минути, а родните младежи изпуснаха поне два мачбола.

Стартовата шестица на тима ни бе: Мартин Иванов, Цветан Соколов, Бойко Бонев, Иван Колев, Георги Братоев, Живко Иванов, Добромир Иванов – либеро, по късно в игра се появиха Венелин Кадънков, Емил Панайотов, Константин Михайлов и Тодор Вълчев.

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 22 точки, капитанът Колев завърши с 11 точки.

И двата отбора реализираха по 8 аса и 13 блокади в мача.

Преди мача нашите бяха втори в група А и бяха на крачка от място на финалите. Въпреки успеха си, Куба няма да играе за разпределение на медалите, а изпратиха там Италия, която снощи ние бихме. От нашия поток във финалната четворка отиват Иран и Италия, а България ще играе за разпределение на 5-8 място.