Бирмингам изпусна Ливърпул и се запъти към Чемпиъншип
Бирмингам изпусна Ливърпул и се запъти към Чемпиъншип / netinfo
В мач от 36-я кръг на Премиършип Бирмингам изпусна да победи Ливърпул и двата отбора завършиха 2:2 и по този начин домакините се запътиха към второто ниво на английския футбол.

Домакините поведоха чрез Форсел в 34-та минута, а МакФадън удвои преднината на Бирмингам в 55-та минута. Питър Крауч в 63-та минута и Бенаюн в 76-та изравниха за Ливърпул.

Съндърланд победи с 3:2 Мидълсбро. Гостите поведоха в 4-та минута чрез попадение на Тунчай, но Дани Хигинботъм изравни две минути по-късно.

„Черните котки” обърнаха резултата в 45-та минута, когато Майкъл Чопра се разписа в мрежата на Боро, но Афонсо Алвеш успя да изравни в 73-та минута. Все пак домакините се добраха до ценните три точки след автогол в 90-та минута на Емануел Погатец.

Уигън и Рединг завършиха 0:0, докато Уест Хем и Нюкасъл си поделиха по една точка след 2:2. „Чуковете” поведоха чрез голове на Марк Нобъл в 10-та и Дийн Аштън в 23-та минута, но Мартинс в 42-та и Джереми в 45-та донесоха точката за „свраките”.