Барса се подигра с Атлетико Мадрид – 6:1
Барса се подигра с Атлетико Мадрид – 6:1 / netinfo
Отборът на Барселона меко казано се подигра с тима на Атлетико Мадрид, побеждавайки го с 6:1 на „Камп ноу” в мач от 6 кръг на испанската Примера дивисион. Домакините показаха феноменални изпълнения, като за пореден път най-добър бе магическият аржентинец Лео Меси.

Интересно е да се отбележи, че шест от седемте гола в мача паднаха само за 28 минути игра. Головата фиеста пред препълнения стадион започна Рафа Маркес още в 4-ата минута. Защитникът се възползва от прекрасното подаване на Шави и с глава откри резултата.

Още в следващата си атака „каталунците” стигнаха до дузпа за нарушение на Уйфалуши срещу Лионел Меси. Зад топката застана камерунският голмайстор Самуел Ето’о, който не трепна и покачи на 2:0. Само шейсет секунди по-късно резултатът в мача стана класически. Този път вездесъщият Меси сам вкара топката в мрежата с прекрасен изстрел от фаул.

Слисаните от бурното начало гости все пак успяха да отбележат почетното си попадение след 13 минути игра. То бе дело на Макси Родригес, който бе точен с далечен удар.

Въпреки попадението на Атлетико, Барселона продължи да играе на върха на възможностите си и да напада неспирно. В 18-ата минута Ето’о вкара втория си гол в срещата, а 10 минути по-късно Ейдур Гудйонсен също се разписа за 5:1!

При такъв резултат завърши първото полувреме, а през втората част мадридчани продължиха с безобразното си представяне. От своя страна домакините продължаваха да радват своите привърженици с невероятна игра.

Последния гол в мача падна в 73-ата минута когато след чудесна триходова комбинация Тиери Анри също записа името си сред голмайсторите. Френският нападател препарира Грегори Купе с мощен шут извън наказателното поле.

С този успех Барселона се изкачва на второ място в класирането на три точки от лидера Виляреал.