Атлетико изпусна да бие Ливърпул в Мадрид
Атлетико изпусна да бие Ливърпул в Мадрид / netinfo
Атлетико Мадрид и Ливърпул завършиха 1:1 в мач от група D на Шампионската лига, игран на „Висенте Калдерон”. Домакините бяха по-добрият отбор през по-голямата част от мача, но въпреки това не съумяха да победят именития си противник.

Гостите започнаха по-добре срещата и заслужено стигнаха до попадението на бившият съотборник на Димитър Бербатов в Тотнъм Кийн.

Стивън Джерард центрира топката към ирландеца, който след прекрасно първо докосване излезе на удобна позиция и шутира покрай Лео Франко.

До края на полувремето отново Кийн и Арбелоа имаха шансове да удвоят преднината, но ударите им бяха неточни.

На почивката в игра за Атлетико влезе Серхио Агуеро, което раздвижи играта на домакините.

В 51-вата минута Форлан излезе в прекрасна позиция, но страничният съдия вдигна засада, въпреки че такава нямаше.

Само 4 минути по-късно Маниш вкара за 1:1, но отново бе вдигната несъществуваща засада, която предизвика бурни реакции на „дюшекчиите”.

В следващата атака пък Симао от границата на наказателното поле нацели лявата греда на Рейна.

Усилията на домакините все пак дадоха своя резултат в 83-тата минута, когато Форланд проби в наказателното поле, подаде отдясно към Симао, който с диагонален удар вкара за 1:1.

В другия мач в група D ПСВ Айндховен победи Олимпик Марсилия с 2:0 след голове на Дани Коверманс в 71-вата и 85-тата минути.