Стойка Кръстева победи представителката на домакините Тсукими Намики с 5:0 а 1/2-финалите в категория до 51 кг на олимпийския ринг. Така в събота на 7 август в 08.15 часа тя излиза на финал срещу Босе Чакъроглу от Турция.

До този момент състезателката беше безкомпромисна със съперничките си и продължи доминацията си.

С тази победа България ще има финалист в бокса на Олимпийски игри след 25 години.

Стойка Кръстева донесе втори медал на България от Олимпиадата в Токио

Представителката на южната ни съседка Бусе Чакъроглу победи с 5:0 съдийски гласа Хсиао Хуан от Китайско Тайпе. Туркинята е добре позната на нашето момиче, след като вече са се срещали на големи първенства и имат поделено надмощие.

Бусе е Европейска шампионка от Мадрид 2019, като през същата година спечели Европейските игри в Минск и зае второ място на Световното първенство в Улан-Уде.

За последно български боксьор стигна финал на олимпийските игри в Атланта. Тогава Даниел Петров спечели златото в категория до 48 килограма, а Серафим Тодоров (57 кг) и Тончо Тончев (60 кг) грабнаха сребърни отличия.